NASIL Röportaj

 • Kılıçdaroğlu: 2019’un yöntemini bugünden açıklarsak iktidar önünü kesebilir

  Kılıçdaroğlu: 2019’un yöntemini bugünden açıklarsak iktidar önünü kesebilir

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Adalet Yürüyüşü’nün Bolu etabında, Şeker Bayramı’nın da ilk günü olan 25 Haziran tarihinde söyleştik. Siyasi hayatının en yoğun ve hareketli günlerini yaşayan ana muhalefet lideri bize yarım saatten fazla vakit ayırdı. Biz de ona kamuoyunun merak ettiği pek çok şeyi sorduk. O da bize 2019 başkanlık seçiminde adayın hangi yöntemle belirlenmesi gerektiğinden Meral Akşener’in yeni parti çalışmalarına, 15 Temmuz-Referandum ilişkisinden adalet kavramının önümüzdeki dönemde nasıl genişletileceğine kadar çok önemli açıklamalarda bulundu.

  22 Temmuz 2017, Cumartesi

 • Özgür Özel: “2019’da parti liderleri Başkan adayı değil Milletvekili adayı olmalı”

  Özgür Özel: “2019’da parti liderleri Başkan adayı değil Milletvekili adayı olmalı”

  Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki Adalet Yürüyüşü’nün en aktif ve enerjik isimlerinden, CHP’nin TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel’le yürüyüşün 10’uncu günü olan 24 Haziran tarihinde, Bolu Çaydurt’ta verilen mola sırasında söyleştik. 2019 için son derece somut ve “köşeli” önerileri olan Özel, parlamenter sisteme dönüşten yana partilerin ortak bir aday çıkartması, genel başkanların ise meclise girmesi gerektiğini savunuyor.

  22 Temmuz 2017, Cumartesi

 • İbrahim Kaya: "Türkiye 100 yıl önce Ziya Gökalp’in, Prens Sabahattin’in sorduğu soruyu yeniden sormalı: Türkiye nasıl kurtulur?“

  İbrahim Kaya: "Türkiye 100 yıl önce Ziya Gökalp’in, Prens Sabahattin’in sorduğu soruyu yeniden sormalı: Türkiye nasıl kurtulur?“

  Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaya ile İzmir’de keyifli bir söyleşi yaptık. Haziran ayının başıydı ve henüz Adalet Yürüyüşü yapılmamıştı. Cambridge Üniversitesi'nin dünyadaki 2000 entelektüel arasında saydığı "Yeni Türkiye - Modernliği Olmayan Kapitalizm" gibi Türkiye'nin toplumbilimsel çözümlemesi konusunda birçok kitabın da yazarı olan Kaya, Cumhuriyet devriminden günümüze kadar Türkiye’nin sosyolojik değişimini ve modernizm macerasını anlatırken aynı zamanda “Hayır” bloğunu da derinlemesine analiz etti.

  22 Temmuz 2017, Cumartesi

 • Kamalak: “Ortak Aday Milli Görüş kökenli olmalı”

  Kamalak: “Ortak Aday Milli Görüş kökenli olmalı”

  Hayır cephesinin özgül ağırlığı yüksek bileşeni Saadet Partisi’nin eski genel başkanı, hukukçu Mustafa Kamalak ile Ankara’da söyleştik. “Milli Görüş’ün kimseye kin ve nefretle bakmadığını” belirten Kamalak’a göre toplumdaki gerilimi düşürmek için demokrasi güçlerinin ortak Cumhurbaşkanı adayı Milli Görüş kökenli olmalı. Kamalak, partisinin 2019’da AKP ile işbirliği yapıp yapmama olasılığına dair sorumuza ise “AK Parti bize ihya için gelmez imha için gelir” yanıtını verdi.

  22 Temmuz 2017, Cumartesi

 • Turgut Kazan: “16 Nisan, Türkiye’nin Anayasasızlaştırılması Harekatıdır.”

  Turgut Kazan: “16 Nisan, Türkiye’nin Anayasasızlaştırılması Harekatıdır.”

  Av.Turgut Kazan ile 16 Nisan referandumu ile başlayan sürecin hukuki değerlendirilmesi ve Türk yargısının durumu üzerine söyleştik.

  07 Haziran 2017, Çarşamba

 • Ümit Özdağ: “16 Nisan referandumu kirlidir”

  Ümit Özdağ: “16 Nisan referandumu kirlidir”

  Prof. Dr. Ümit Özdağ ile MHP yönetiminin 16 Nisan Referandumunda sergilediği tutum ve milliyetçi seçmenin “Hayır”a verdiği destek hakkında söyleştik

  07 Haziran 2017, Çarşamba

 • İlhan Kesici- AKP’nin ekonomik başarısı “üfledikleri efsaneler”den ibarettir

  İlhan Kesici- AKP’nin ekonomik başarısı “üfledikleri efsaneler”den ibarettir

  İlhan Kesici, "Hayır"ı Cumhuriyet tarihinin büyüme rakamlarını AKP'nin ekonomik performası ile karşılaştırarak globalist bir ekonomistin bakış açısıyla değerlendiriyor.

  07 Haziran 2017, Çarşamba

 
3WTURK CMS v7.03WTURK CMS v7.0